top of page
Search
Writer's picturePolina Prianykova

Моя Глобальна концепція алгоритму дій ШІ у протидії фінансуванню тероризму

Під час лекцій швейцарського професора

мені вдалось сформулювати Глобальну концепцію алгоритму дій

Штучного Інтелекту у протидії фінансуванню тероризму


У травні п. р. мені пощастило потрапити у коло професіоналів, якими досліджено курс протидії фінансовому тероризму.

Із 38-ми слухачів, серед нас: 8-м – професори.

Лектором виступив відомий швейцарський юрист і вчений, доктор наук, професор JosefBollag. Курс складався з п’яти лекцій та тривав понад 10 годин.

Ми отримали повний огляд моделей та новітніх тенденцій у фінансуванні тероризму, а також обговорили ролі неурядових організацій та держав.

Принаймні стали мої знання англійської та німецької. А саме – оскільки я маю американський акцент англійської, окремі фрази in English від доктора Боллага, який є німецькомовним, з австрійською вимовою, мені вдалось чітко зрозуміти лише у сукупності з німецькими тезами і фразами. А це дуже важливо – правильно зрозуміти всі терміни і смисли, адже предметом обговорення і дослідження у нас стали вкрай складні та небезпечні протиправні дії міжнародних організованих злочинних груп.

Не буду перенавантажувати статтю комплексом цікавих і подекуди моторошних фактів, подій та прикладів, які наводив нам лектор. Зупинимось на червоній лінії моїх тез щодо ролі Штучного Інтелекту у цій сфері.

Отже, моє питання стосовно ролі Штучного Інтелекту в боротьбі з фінансуванням тероризму, як кажуть, сталось «у десяточку»!

Насамперед, торкнувшись взаємодії з ШІ, професор Josef Bollag зазначив чималу роль ШІ у банківському секторі, де планується послідовно запровадити в життя (і це вже поступово робиться) чітке відстеження сірих і чорних грошових потоків, особливо тих, що розчинюються на офшорних рахунках в окремих країнах, які вже попали в поле зору міжнародних та національних спеціальних служб. Саме про такі відмиті гроші як правило йдеться при фінансуванні тероризму.


У контексті цієї промови доповідача, мною акцентовано увагу на месенджерах, які використовуються всіма особами, причетними до цих фінансових операцій.


Крім того, якщо казати глобально, всі можливості ШІ можуть (і повинні) бути задіяні у цій боротьбі: всі спостережні камери (в аеропортах, на вулицях, у супер/гіпермаркетах, у метро, на вокзалах тощо), у комплексі зі стільниковим зв’язком, всіма розповсюдженими і відомими провайдерами, месенджерами, автопілотами (на недалеку перспективу). Плюс долучити програми спостереження поліції та спецслужб всіх країн світу. Саме така концепція, що має глобальний характер, повинна позитивно вплинути на винищення такого поняття як тероризм.


Розпочати потрібно з відповідної Резолюції ООН, згодом – імплементація у законодавство всіх країн-членів Організації Об’єднаних Націй та жорсткий контроль виконання. Найпотужніші країни мають об’єднатись у відповідні альянси, зобов’язати виробників і програмістів включати антитерористичний алгоритм у кожний різновид Штучного Інтелекту, щоб за необхідності з’явилась опція моментальної взаємодії між такими ШІ задля однієї мети – боротьби як з фінансуванням тероризму, так і з самим тероризмом.


Я розумію, що таке надпотужне об’єднання форм і видів ШІ у зборі і передачі даних стосовно осіб, підозрюваних на тероризм, може призвести до зловживань і порушення прав і свобод людини. Тому на рівні ООН одночасно потрібен бути розроблений порядок (судовий, міжнародний), виключно дотримуючись якого спецслужби зможуть задіяти суцільний алгоритм взаємодії ШІ. Результати і сам процес створення вказаного алгоритму (крім секретної частини) повинні бути максимально публічними.



25 червня п. р. мною отримано Сертифікат про участь у відкритому обговоренні й дослідженні, та успішне проходження вказаного курсу лекцій за підписами швейцарської та української сторін, зокрема Національного університету «Одеська юридична академія», на базі якої розглядався курс протидії фінансуванню тероризму.


Отже, Штучний Інтелект, його роль і значення для людства надто великі, щоб продовжити відноситись до цих питань так, наче це лише іграшки чи розваги.


Тому запрошую Вас, шановні Друзі, підписати мою Петицію Президенту України з приводу запровадження Дня Штучного Інтелекту в Україні!


Приєднуйтесь за лінком: https://petition.president.gov.ua/petition/117636

Зробіть свідомий крок у майбутнє, яке змінить реальність вже у найближче десятиріччя!


25.06.2021

З повагою і надією на мир, здоров’я і співпрацю,

Міжнародний правозахисник з питань Штучного Інтелекту

Поліна Пряникова

240 views0 comments

Comments


bottom of page